Nedílnou součástí cestování je dokumentování prostředí ve kterém se v danou chvíli nacházím. Ať už se jedná o krajinu, hory, města, nebo o zachycení různých zajímavých a netradičních momentů. Nejsem žádným profesionálním fotografem, focení mne zkrátka baví a beru ho jako pevnou a nedílnou součást svých cest.

 

Pro ty, kteří se chtějí „ponořit“ do jiného světa, nebo mají nutkání se alespoň na chvíli zastavit, zasnít se, či nostalgicky zavzpomínat, jsem připravil tuto galerii.

 


 

Zpět
Ušba - Svanetie Ušba - Svanetie Svanetie Svanetie Pestrobarevné koberce - Svanetie Pestrobarevné koberce - Svanetie Vesnice Adiši - Svanetie Vesnice Adiši - Svanetie Hlavní kavkazský hřeben - Svanetie Hlavní kavkazský hřeben - Svanetie Velikáni - Svanetie Velikáni - Svanetie Cíl je na dohled - Svanetie Cíl je na dohled - Svanetie Ušguli - Svanetie Ušguli - Svanetie Dartlo - Tušetie Dartlo - Tušetie Girevi - Tušetie Girevi - Tušetie Před vesnicí Čontio - Svanetie Před vesnicí Čontio - Svanetie Luxusní podvečer - Chevsuretie Luxusní podvečer - Chevsuretie Sestup do vesnice Šatili - Chevsuretie Sestup do vesnice Šatili - Chevsuretie Kazbegi Kazbegi Kostel Nejsvětější Trojice v Gergeti - Kazbegi Kostel Nejsvětější Trojice v Gergeti - Kazbegi Most míru - Tbilisi Most míru - Tbilisi Divadlo a galerie - Tbilisi Divadlo a galerie - Tbilisi
GRUZIE

 

KYRGYZSTÁN

Středoasijský Kyrgyzstán byl po nadšení z cesty po Gruzii logickým pokračováním. Bezvízový styk a „Nebeské hory“ byly samy o sobě lákadlem. V takto hornaté zemi jsou přesuny místními prostředky dost zdlouhavé a tak vsázím na kombinaci jistoty v podobě NP Ala Arča v pohoří Kyrgyzského Alatau, které se tyčí za hlavním městem a částečně „velkou neznámou“ kterou se stal NP Čong Kemin v oblasti Kungejského Alatau zakončené relaxem u největšího kyrgyzského jezera Yssyk-Kul. Největší ovace ale sklidil přechod k druhé největší vodní ploše země, jezeru Sonkol. Vše zdárně zakončeno prohlídkou největšího bazaru v hlavním městě jménem Biškek.

KYRGYZSTÁN

 

Zpět
« 1 z 2 »
ÍRÁN

 

INDIE

Čím méně lidí, tím lépe. O to vtipnější je fakt, že jsem si vybral zemi, která v žebříčku lidnatosti zaujímá druhé místo. Každý z lidských smyslů tady jede na plné obrátky. Když vůně, tak lákající. Když zápach, tak monstrózní. Když chudoba, tak do očí bijící. Když špína, tak brutální. Když hory, tak majestátné. Když jídlo, tak vynikající. Když koncentrace lidí, tak nejvyšší možná. Indie je zkrátka země s extrémy na každém kroku. I přesto se podařilo navštívit Himálaj, města jako MCLeod Ganj, Chamba, Váránasí, Agra a Dillí. Po více jak třech týdnech strávených v této zemi jsem začal přemýšlet nad věcmi, které si člověk z pohodlí svého domova jen stěží uvědomí. Indie je zkrátka jiná planeta o které si nestačí jen přečíst, ta se musí zažít. 

INDIE

 

TURECKO

Země půlměsíce je pro mne doslova rájem na zemi. Divokost a liduprázdnost hor s absencí jakýchkoliv chat, značených cest a lanovek je v dnešní době opravdu něčím výjimečným. Krom pohádkové krajiny jsem si liboval ve výborné turecké kuchyni a obrázek dokonalosti společně s tak oblíbenou atmosférou Blízkého východu dotvořila spousta ochotných, usměvavých a neskutečně milých lidí. Turecko si mne navždy získalo a je nad slunce jasné, že tuto divukrásnou zemi v brzké budoucnosti opět navštívím.

TURECKO

 

LIBANON

Dalším dílkem do Blízkovýchodní skládačky pro mě bylo putování po nejmenší zemi tohoto regionu.  I na takto malém území je toho hodně k vidění. Ať už se jedná o pohoří Libanon, či starověké památky a města. Na zajímavé atmosféře této oblasti se podílí množství náboženských skupin a taktéž vysoký počet uprchlíků ze sousední Sýrie. Když k tomu přidám spoustu sympatických a nápomocných lidí společně s výbornou místní kuchyní, tak je zřejmé, že se jedná o dost jedinečný „koktejl.“ 

LIBANON